SELÇUK DANİŞMANT

SELÇUK DANİŞMANT

Farkında Yaşam

HAYALLERİN

19 Şubat 2019 - 01:56

Eleştirileri içselleştirip küsmek, darılmak yerine kişi kendisine sormalı, eleştiri noktalarında kendisini gözden geçirerek, gittiği yolda yanlışları varsa düzelterek yoluna devam etmeli dahası olumsuz eleştirileri   duymadan, göz ardı ederek kendi inandığı yolda devam etmelidir.
Tüm bunlarla birlikte unutulmamalıdır ki; başarı öz eleştiri yapabilen, muhasebeden ve yüzleşmekten kaçmayan, azimli ve kafasında çoktan hedeflediği noktaya gelmiş olanlarındır. Bilinçdışımız gerçekle hayali ayırt edemez, öyle ise hayal kur, inan, eylem adımlarını belirle ve yola çık, olmadı mı? Hayallerine gem vurma, tekrar kaldığın yerden devam et! Yenile yenile yenmeyi öğren. Hatta yenilgiyi değil öğrenmeyi seç, evet yenilgi sandığın şey aslında mağlubiyet değil sadece geri bildirim. Neleri yapmaman gerektiğini öğreten güzel, harika   bir geribildirim.
Bil ki adım atmadığını sansan da çoktan nice adımlar atmış, en azından yapılmaması gerekenleri görmüşsün.
O zaman devam et, biraz daha adım at ve hedefe bir adım daha yaklaş!

                             

Unutma hayal dediğin her ne ise daha önce onu başaranlar var ise, sende başarabilirsin. Sadece başaranlara bak, farkı gör ve ilerle; emin ol birilerinin yaptığını yapamaman sadece senin bakış açınla ilgili.
Artık bilinçdışın şartlandığı noktada sadece seni hedefe götürecek yollar bulacak ve hiç beklemediğin parlak fikirler kafanda yanmaya başlayacak..
Hedefe ulaştığını hayal ederken ruhunla, bedeninle, zihninle ve kalbinle yaşa, hisset...
O artık senin! Cesur ol ve yürü. Yolda karşına çıkan şeyler aslında seni biraz daha bilinçlendirmek, olgunlaştırmak için yaratıcının senin önüne serdiği basamaklar ki o basamakları geçtiğinde daha da olgunlaşacak, attığın her adımı hazmedebilecek ve her aşamada daha büyük keyif alacaksın.
Haydi, mazeretleri bir kenara bırak ve yürü, bu hayal başkasının değil senin hayalin ve sen bunları başarabilecek güce sahipsin.
Unutma; beynimiz gerçekleştiremeyeceği hiçbir şeyi hayal edemez!
Yaratıcı seni eşsiz yarattı, dünyada bir tane daha senden yok ve seni öyle bir donattı ki kurduğun tüm hayallere kavuşacak yeteneği bahşetti, tek yapman gereken karşına çıkan her aşamada bunun seni olgunlaştıracak bir basamak olduğunu ve bundan nasıl kazanımlar edinirim sorusunu kendine sorman...

                          

YORUMLAR

  • 0 Yorum