THE KING'S MAN: BAŞLANGIÇ
AYDAN ALKAN

AYDAN ALKAN

Güncel Hayat

THE KING'S MAN: BAŞLANGIÇ

07 Ocak 2022 - 12:19

ilk bağımsız istihbarat teşkilatının temellerini, tarihin en zalim ve en kötü suç dehalarının, milyonları katletmek üzere toplanması ve bir adamın onları durdurmak için zamanla yarışması hikayesi üzerinden anlatılıyor.

“The King’s Man: Başlangıç” filmi Matthew Vaughn tarafından yönetildi (“Kingsman: Gizli Servis,” “Kingsman: Altın Çember,” “Göster Gününü,”) ve başrolleri ise, Ralph Fiennes (“Spectre,” “Büyük Budapeşte Oteli”), Gemma Arterton (“Summerland,” “Kaçış”, Rhys Ifans (“Snowden,” “Alis Harikalar Diyarında 2”), Matthew Goode (“Downton Abbey,” “Resmi Sırlar”), Tom Hollander (“Bird Box,” “Bohemian Rhapsody”) Harris Dickinson (“Malefiz: Kötülüğün Gücü,” “Karanlık Zihinler”), Daniel Brühl (“Zafere Hücum,” “Umut Bahçesi”) ve Djimon Hounsou (“Captain Marvel,” “Yeni Bir Ülkede”) ve Charles Dance (The Crown,” “Game of Thrones”).
 
Vaughn, “The King’s Man: Başlangıç”ın modern seyircilere hitap edebilecek dönemsel bir eser olduğuna inanıyor. “Çılgın insanlar dünyayı yönetince, işlerin ne kadar hızlı kontrolden çıktığını, çocukların görmesini istedim. Ve biz politik bir iklimde yaşıyoruz ki bu, kimsenin savaş olabileceğini düşünmediği ve sonra savaşın olduğu ve kimsenin neden savaş olduğunu anlamadığı Birinci Dünya Savaşı’na çok benzer bir iklim. Birinci Dünya Savaşı saf delilikti ve Kingsman bu sebeple bulundu.” diyor.

Tarantino’nun filmi, İkinci Dünya Savaşı’nın ögelerini yeniden keşfederken, Vaughn’un filmi Birinci Dünya Savaşı’na odaklanıyor. “Benim gördüğüm kadarıyla, Matthew, savaşın korkunç taraflarından kaçınmıyor” diyor Oxford Dük’ünü oynayan Ralph Fiennes. “Korku, dehşete düşüren can kaybı ve katliam filmin temasını oluşturuyor. ‘Kingsman’in ciddi bir tarafı olduğu söylenebilir. Ama hâlâ ‘Kingsman’in komedi, aksiyon ve macera ögelerini taşıyor.
 
İlham aynı zamanda “Kingsman” serisinin ilk filminden geliyor, Vaughn: “Asansörle inerken, Harry Hart’ın Eggsy’e yaptığı konuşma, Kingsman filminin bir nevi temellerini açıklıyor. Ve senaryonun eski taslağını okuduğumu hatırlıyorum ve düşündüm ki ‘Şimdi, bu konuşma hakkında bir film nasıl yapabilirim?’ Ve bir anda ilham geldi... kafamda oluştu. Bütün filmi gördüm ve yazdım.’
 
                                           

YORUMLAR

  • 0 Yorum