BU HAFTANIN ÇOCUK FİLMLERİ
AYDAN ALKAN

AYDAN ALKAN

Güncel Hayat

BU HAFTANIN ÇOCUK FİLMLERİ

17 Şubat 2020 - 16:43

Haftanın çocuk filmlerini sizin için derledim. Keyifli seyirler.

Kirpi Sonic
Sega’nın dünya çapında satış rekorları kıran video oyununun filmi olan Kirpi Sonic, dünyanın en hızlı kirpisinin Dünya’daki yeni evini benimsemesinin hikayesini anlatıyor. Canlı aksiyon, macera, komedi filminde Sonic ve yeni en yakın arkadaşı Tom (James Marsden) gezegeni kötü deha Dr. Robotnik’e (Jim Carrey) ve dünyaya hükmetme planlarına karşı savunmak üzere takım oluyorlar. Aile dostu filmde ayrıca Tika Sumpter ve Ben Schwartz, Sonic’i seslendiriyor.

Sonic, süper enerjiyle ve hızla dolu küçük bir top. Kendi deyişiyle son derece yakışıklı bir paket. Tabii ki büyük güçle birlikte güce aç kötüler de geliyor. Sonic’in koruyucusu ve dostu Uzun Pençe’nin ve sihirli bir altın halkanın yardımıyla uzaklardaki gezegeninden, Dünya denen gezegene hemen kaçması gerekmektedir. Uzun Pençe’nin genç dostuna söylediği son bilge sözleri “Asla koşmayı bırakma” Sonic’in kulaklarında her zaman çınlayacaktır.
Sonic, gezegenimizde kendisine bir yuva kurar, iyi bir hayat yaşar. Montana, Green Hills’in küçük bir kasabasındaki sıcak ve konforlu ininde, biz kirpi ininde diyelim, en sevdiği çizgi romanının (Tabii ki Flash) ve en sevdiği filminin (Speed) keyfini çıkarmaktadır. Sonic, süpersonik hızını kullanarak insan komşularından gizlenmeyi başarır çünkü bu dünya için çok fazladır. Yine de kasaba halkını her zaman gözetmekte, bir yandan da arkadaşlıklarını kazanmak için heveslenmektedir. Özellikle sabah çöreklerine olan tutkusu Sonic’in kendisine Ponçik Bey demesine neden olan kasabanın şerifi Tom ve karısı Maddie, yani nam-ı diğer Simit Hanım (etkileyici yoga pratiklerinden dolayı) ile arkadaş olmak istemektedir.
 
Yönetmen: Jeff Fowler
Yazar: Pat Casey & Josh Miller
Sega Video Oyununa Dayanmaktadır
Yapımcılar: Neal H. Moritz, p.g.a, Toby Ascher, Toru Nakahara, Takeshi Ito
İdari Yapımcılar: Hajime Satomi, Haruki Satomi, Masanao Maeda, Nan Morales, Tim Miller
Oyuncular: James Marsden, Ben Schwartz, Tika Sumpter ve Jim Carrey
Süre: 1 Saat 40 Dakika
 
                                            

Akıllı Balık
(Shark School)
Akıllı Balık okuluna hoş geldiniz.
Genç balıklar okula gitmeyi çok seviyorlar.
Çünkü onlar için okul, sevimli baloncuklarla ve mutlu dalgalarla eğlenip öğrendikleri macera dolu bir yer. İki kafadar balık Bella ve Milo okulun en iyi öğretmenine sahiptir. Onlara her gün yeni bir macera ile hayatı öğreten bilgi dolu bir öğretmenleri var.
Akıllı Balık küçüklerin eğlenceli ruhuna hitap ederken hem denizin macera dolu dünyasını keşfettiriyor hem de eğitici bir deneyim sunuyor.
 
Gösterim Tarihi: 14 Şubat 2020
Dağıtım: Özen Film
Tür: Animasyon
Süre: 60 dakika
Ülke: USA
Yapım Yılı: 2019
Dil Seçeneği: Türkçe Dublaj
Youtube Fragman İzle: https://youtu.be/LrbvzLM-A1Y
Yönetmen: June Taylor
Seslendirenler: Marjorie Boher, Paul Bort, Stuart Cobbler, Daniel Corso

                                            

YORUMLAR

  • 0 Yorum