AVRUPA AMPUTE FUTBOL ŞAMPİYONLAR LİGİ...
AYDAN ALKAN

AYDAN ALKAN

Güncel Hayat

AVRUPA AMPUTE FUTBOL ŞAMPİYONLAR LİGİ...

18 Mayıs 2021 - 20:15

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi, 21-23 Mayıs tarihlerinde Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde düzenlenecek.

AFC Tiflis, Legia Varşova, Karabağ ve Vicenza Calcio takımlarını katılı göstereceği şampiyonada ülkemizi ise Şahinbey Belesiyesi Gençlik ve Spor Kulübü temsil edecek. Türkiye'yi Ampute Süper Ligi'nin son şampiyonu Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı'nın temsil edeceği turnuvaya 5 farklı ülkeden 5 takım katılacak.
Organizasyonda Şahinbey Belediyesi'nin yanı sıra Azerbaycan'nın Karabağ, Polonya'nın Legia Varşova, İtalya'nın Vicenza Calcio ve Gürcistan'ın AFC Tiflis takımları mücadele edecek. Turnuvada Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) tarafından atanan 3'ü Türk olmak üzere 8 hakem görev alacak.

Toplantıda Şahinbey Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Münir Gökmen açıklamalarda bulundu. Cuma Güzel, turnuvaya katılacak Şahinbey Belediye Spor Kulübü'nün 2 yıldır Türkiye'de şampiyonluk yaşadığının altını çizdi.
"Bu organizasyonun Gaziantep'te düzenlenecek olmasında dolayı çok mutluyuz. Tüm spor severler inşallah bazı maçları canlı yayın olarak izleyebilecekler. Onlardan destek vermelerini istiyoruz. Bu organizasyon Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk'ün özverileriyle Gaziantep'te gerçekleştirilecek. Bu tür etkinlikler için Gaziantep ve Şahinbey her zaman hazır." dedi.

Şahinbey Belediyesi Başkan Yardımcısı ve spor kulübü başkanı Cuma Güzel  yaptığı açıklamada, spora çok önem verdiklerini belirterek şunları ifade etti: "İnsanların gelişiminin sporda olduğunu, gençlerin spora yönlendirdiğimizde kötü alışkanlıklar edinmemesi için bütün projelerimizde sporun ve sporcunun yetişmesi ile ilgili. Sporun tabana yayılması ile ilgili çalışmalarımız var. EAFF Başkanının da katılacağı bir program olacak. 21 Mayıs Cuma günü sabah 10'da açılış konuşması ile başlayacak inşallah Gençlik ve Spor Bakanımız da iştirak edecekler. 10:30'da Şahinbey Belesiyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün ilk maçı ile başlayacak."
 
Eliminasyon sistemine göre yapılacak organizasyon 23 Mayıs Pazar günü yapılacak final müsabakası ile sona erecek.

                                                

YORUMLAR

  • 0 Yorum