2 KOMEDİ FİLMİ
AYDAN ALKAN

AYDAN ALKAN

Güncel Hayat

2 KOMEDİ FİLMİ

21 Şubat 2020 - 16:15

Bu hafta size bol bol güleceğiniz iki komedi filmi seçtim. Biri yerli diğeri yabancı film. Biri erkeklerin iş hayatını diğeri ise kadınların iş hayatını konu almış.  Tercih sizin... bence ikisi de izlemeye değer.

Patron Gibi
Yönetmen: Miguel Arteta
Senaryo: Sam Pitman & Adam Cole-Kelly
Yazar: Sam Pitman & Adam Cole-Kelly ve Danielle Sanchez-Witzel
Yapımcılar: Marc Evans, p.g.a. Peter Principato, p.g.a. Joel Zadak Itay Reiss
İdari Yapımcılar: Tiffany Haddish Nicolas Stern
Oyuncular: Tiffany Haddish, Rose Byrne ve Salma Hayek

En yakın iki arkadaş olan Mia ve Mel (Tiffany Haddish ve Rose Byrne), yaşayabilecekleri en iyi hayatı yaşamakta ve sıfırdan kurdukları kendi kozmetik şirketini işletmektedir. Fakat malesef maddi problemler başlarını aşmıştır. Kozmetik dünyasının kötü şöhretli titanlarından olan Claire Luna (Salma Hayek)’dan büyük bir satın alma teklifi gelmesi, hayatları boyunca süregelmiş dostluklarını da tehlikeye atacaklarının bir kanıtıdır. Güzellik işi git gide çirkinleşmeye başlayacaktır.
Patron Gibi filminde aynı zamanda Billy Porter, Jennifer Coolidge, Ari Graynor, Natasha Rothwell, Jessica St. Clair ve Karan Soni gibi yıldızlar da yer alıyor.

                                          

Bayi Toplantısı
Yapımcı: Necati Akpınar-BKM
Yönetmen: Bedran Güzel
Senaryo: İbrahim Büyükak
Oyuncular: İbrahim Büyükak, Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin, Safa Sarı, Deniz Hamzaoğlu, Çağla Demir, Rıza Akın, Hakan Salınmış, Sadiye Taşaner, Zeyno Eracar, Müfit Kayacan, Tuğçe Karabayır, Gamze Karaduman
Vizyon tarihi: 21 Şubat 2020
 
Senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yazdığı, yapımcılığını BKM’nin, yönetmenliğini Bedran Güzel’in üstlendiği sezonun en iddialı komedi filmi ‘Bayi Toplantısı’, zengin oyuncu kadrosu ve adrenalin yüklü hikayesiyle seyirciye kahkaha tufanı yaşatacak.
Bugüne dek senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği üç filmle gişede büyük ilgi gören İbrahim Büyükak’la birlikte Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin, Safa Sarı’nın başrolde olduğu ‘Bayi Toplantısı’, Anadolu’dan İstanbul‘a gelen üç beyaz eşyacının komik hikayesini anlatıyor.

Filmde görkemli bir bayi toplantısı organizasyonu için yaşadıkları şehirden İstanbul’a gelen Erzurumlu Namık, Antepli Sadık ve Konyalı Adem, tesadüfi tanışmalarının ardından kendilerini önce renkli bir eğlencenin ardından da istemedikleri bir maceranın içinde buluyorlar.
 
                                      

YORUMLAR

  • 0 Yorum